Почесною гостею відкриття 12-го фестивалю «Вечори французького кіно» стала актриса та кінорежисерка Ніколь Гарсія. 25 січня вона особисто представила  київській публіці свій новий фільм «Ілюзія кохання». Прем’єра картини відбулася на Каннському кінофестивалї, де стрічка була номінована на «Золоту пальмову гілку». Головну роль у картині виконала володарка премії «Оскар» Маріон Котіяр. Також Київ відвідає французька актриса, сценаристка та режисерка Бріжіт Роюан.

 

 

 

 

 

Ніколь Гарсія – номінантка й лауреатка низки національних та міжнародних премій за акторську гру і режисерські досягнення у кіно. 2014 року вона очолила журі конкурсу «Золота камера» на Каннському кінофестивалі. Першою появою Ніколь у кіно стала роль у комедії Жана Жиро «Жандарм одружується» 1968 року з Луї де Фюнесом. За свою кар’єру Гарсія знімалася у багатьох іменитих кінематографістів Франції: Бертрана Таверньє, Жака Ріветта, Бертрана Бліє, Клода Лелюша, Алена Рене, Клода Міллера та інших. Загалом у її фільмографії понад 70 картин.

Ніколь Гарсія створила 6 власних фільмів і нині вважається однією з найталановитіших жінок у французькій кінорежисурі. Її короткометражний дебют «15 серпня» одразу потрапив до програми Каннського кінофестивалю. Гарсія поставила драму «Вікенд на двох» із Наталі Бай та стрічку «Улюблений син» із Жераром Ланвеном, який отримав за цю роботу премію «Сезар». Сьогодні найвідомішим її фільмом вважають «Вандомську площу» – за нього виконавиця головної ролі Катрін Денев здобула премію Венеційського кінофестивалю. «Ілюзія кохання» став третім повнометражним фільмом-учасником Каннського кінофестивалю у фільмографії Ніколь. До нього на кіноогляді були представлені «Як каже Шарлі» та  «Суперник».

Нова стрічка Ніколь Гарсії «Ілюзія кохання» – це темпераментна мелодрама на тлі пейзажів південної Франції. У центрі сюжету – жінка, що досліджує власну чуттєвість і шукає справжніх почуттів. Головні ролі у фільмі зіграли володарка премії «Оскар» Маріон Котійяр, секс-символ французького кіно Луї Гаррель та популярний іспанський актор Алекс Брендемюль.

Бріжіт Роюан – номінантка на Премію Європейської кіноакадемії. Знялася у таких фільмах, як «Мій американський дядечко» Алена Рене, «Усі пісні лише про кохання» Крістофа Оноре та «Олів’є, Олів’є» Аґнєшки Холланд. У Канні її дебютна повнометражна робота «Ультрамарин» отримала приз Тижня критики, а стрічка «Післясмак пристрасті» була показана у секції «Особливий погляд». У 1998 році Бріжіт виступила членом журі Берлінале. У фільмі Ніколь Гарсії «Ілюзія кохання» Бріжіт виконала епізодичну роль матері головної героїні.

«Вечори французького кіно» стартували в Україні 25 січня і відбуваються у Києві, Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Маріуполі, Одесі, Сумах, Харкові та Чернівцях. За традицією, колекцію нових та найкращих французьких фільмів представляють Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні й компанія «Артхаус Трафік». Офіційний спонсор фестивалю – ТМ Kronenbourg 1664, офіційний партнер фестивалю – Credit Agricole Bank, офіційний авіаперевізник – Air France. У Києві фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.