У Києві відбувся масштабний проект – показ національних костюмів народів світу за участі 22 посольств, серед яких: Аргентина, Білорусь, Болгарія, Єгипет, Індія, Індонезія, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Корея, Ліван, Малайзія, Молдова, ОАЕ, Пакистан, Палестина, Судан, Румунія, Таджикистан, Туреччина, Туркменістан, Узбекистан.

Ініціатором та організатором проведення заходу ставпроект OUTLOOK (www.theoutlook.com.ua), який працює у сфері культурної дипломатії та медіа, ідею підтримало і виступило співорганізатором керівництво Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та БО «Фонд розвитку ІМВ».

Захід було проведено з метою ознайомлення українців з культурними надбаннями різних народів світу й акцентування уваги на традиційних костюмах як символах, що передають неповторний характер кожної нації.

У свою чергу Надзвичайним і Повноважним Послам, представникам іноземного дипломатичного корпусу продемонструвалинайкращі зразки старовинних українських костюмів із Закарпаття, Слобожанщини, Поділля.

Також умежах офіційного відкриття події Надзвичайні і Повноважні Посли та організатори представили спеціально створений Вінок дружби зі стрічками в кольорах прапорів країн-учасниць заходу як символ єднання народів і їхніх культур.

 

Вітаючи гостей, керівник проекту OUTLOOK Дар’яКарякіна підкреслила, що цим показом ми демонструємо культурну дипломатію в дії. «У сьогоднішньому світі культурна дипломатія – це міцний союз мистецтва й політики і найважливіша сила в зміцненні міжнародних відносин. Мультикультурна картина світу – різноманітна і нам дуже хочеться показати її багатогранність, сприяти підтримці взаємоповаги і дружнього діалогу».

Слово від дипломатичного корпусу взяли дуаєн – Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні НурбердиАманмурадов і Надзвичайний і Повноважний Посол Лівану в Україні пані Клод ХалільАльХаджал.

Моделями в яскравому дефіле стали майбутні дипломати – студенти Інституту міжнародних відносин.