Республіка Корея – одна з перших держав, які визнали не­залежність України. З часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея політики, бізнесмени, громадські та культурні діячі обох країн доклали чимало зусиль до розбудови повномасштабного співробітництва у сферах взаємного інтересу. А впродовж останніх роківвідбулися кілька важли­вих двосторонніх заходів, визначальних для подальшого розвитку співпраці між державами-партнерами.

Редакція журналу «Дипломат» завітала доНадзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу.

Пане Посол, які Ваші завдання на найближче майбутнє?

Коли я 8 місяців тому обійняв цю посаду,то поставив перед собою три завдання. Перше – організувати зустріч на найвищому рівні між Главами наших держав.Друге – сприяти зміцненню взаємовигідного співробітництва між нашими країнами, створенню привабливого інвестиційного іміджу України серед корейців. І третє – зробити подорож між нашими країнами швидшою та зручнішою, запровадивши прямий авіарейс Київ–Сеул.

Чимало із задуманого ми вже реалізували. Зокрема, провели три економічних форуми.Посольство Республіки Корея в Україні та Дипломатична академія України при МЗС України організували форуми «Корея і Україна в конфліктогенному світі» та «Корейсько-українські економічні відносини в контексті євразійської співпраці». Такожстворено міжурядову комісію з розвитку співробітництва в сфері економіки та торгівлі.

Крім того, ми постійно проводимо заходи з промоції корейської культури в Україні і навпаки. Так,за підтримки Посольства,в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка пройшов фестиваль «Смак Кореї», в Національній філармонії України виступили корейські виконавці та музиканти у супроводі Національногосимфонічного оркестру України, а в культурному центрі «Київ» більш як 650 глядачів переглянули найкращі зразки корейського кінематографу за останні три роки.

Пане Посол, Південну Корею в усьому світі називають економічним дивом. У чому секрет стрімкого зростання економіки Вашої держави? І що з її досвіду могла б використати Україна?

Передусім ми намагаємося збалансовано підходити до будь-яких справ, проектів і починань. Цей баланс, гармонія – в основі світогляду корейської нації. Лише подивіться на наш прапор! (Центральним його елементом є символ гармонійного поєднання протилежностей «Інь-Ян», триграми навколо позначають небесні світила, природні стихії, а їх чорний колір символізує стійкість і справедливістьРед.)

Крім того, слово «криза» для нас означає не лише труднощі та проблеми, а й нові можливості для розвитку. Розумієте, Корея не багата на корисні копалини, нафту чи газ. Та й клімат не дуже сприятливий: у нас овочівирощуються у теплицях. Окрім того, ми знаходимось у не зовсім дружньому оточенні. Тож усі ці чинники просто не дають нам іншого вибору, як працювати, розвиватися, знаходити альтернативні, щоразу ефективніші шляхи забезпечення життєдіяльності нашої держави.

Що ж до України, то зазначу, що ви маєте дуже багату на ресурси державу з великим потенціалом. Україна – в трійці лідерів з експорту зернових. П’ять відсотків світових мінеральних ресурсів – також в Україні. Ви маєте власні виробничі потужності – від сільськогосподарських до аерокосмічних. Українапородила сотні видатних талантів світового масштабу;серед них митці й науковці, волонтери і композитори, актори та письменники – це ваша слава й гордість. Вам залишається тільки використати існуючу кризу як шанс для нового поштовху і будувати власну ефективну економіку.

Чи подобається Вам жити в Україні? Де вдалося побувати за час Вашого перебування?

– Я дуже люблю Київ. Мені також пощастило відвідати Львів, Харків, Одесу. У планах – поїздка до Дніпра. Часто розповідаю своїм друзям на батьківщині про Україну, її гарні міста, багату культуру і традиції. Тут чудові театр, опера, народні танці. На мою думку,Україні варто більше пропагувати себе на міжнародній арені.

 А що би Ви порадили українцям відвідати у Кореї, аби відчути її дух, краще осягнути унікальність її культури?

У першу чергу, древні храми, що мають дуже цікаву історію. Окрім того, зараз у нас з’явилося дуже багато цікавих скансенів (музеїв під відкритим небом – Ред.). Неймовірно мальовничі береги річки Чон-гі-чун в Сеулі, вздовж яких збудували велодоріжки загальною протяжністю в 1723 км. – можна і спортом займатися, і краєвидами насолоджуватися. А красу наших гір я навіть описати не можу, особливо восени, коли кольори змінюють один одного і пейзаж щодня видається інакшим… Деяких туристів цікавить наш індустріальний парк. Інших – медичні заклади, в яких поєднують «західні» і «східні» методики лікування. І, безперечно, кожному, хто приїжджає до Кореї, варто спробувати нашу традиційну кухню, що ввібрала в себе елементи корейської, китайської, японської кулінарних традицій, але залишилася неповторною, самобутньою та дуже смачною.

Пане Посол, наша зустріч відбувається напередодні Нового року. Як зустрічають це свято в Кореї?

Новорічні святкування в нашій столиці починаються в «західному» стилі – з Різдва. Прикрашені ялинки, Санта-Клауси, снігові замети на узбіччях, метушня навколо прилавків із новорічними подарунками… Всі запрошують один одного в гості. Господарі радують гостей вишуканими стравами корейської національної кухні, а гості господарів – гарною листівкою, де ієрогліфами написано традиційне привітання з побажаннями здоров’я та успіхів у навчанні чи бізнесі, хоча підприємництво ще з давніх часів у Кореї не вважалося головним заняттям для людини. Для нас основне – духовність і гармонія.

Хтось їде до батьків, відвідує рідне містечко чи село. В такі дні найзаповітніше бажання кожного корейця – бути з родиною. Приїзд зі столиці рідної людини – завжди свято, а побачити батьків у Новий рік – це свято подвійне.От і моя донька нещодавно приїхала до нас в Україну. Тож будемо святкувати Новий рік як годиться – у родинному колі…

Що би Ви побажали українцям до 25-річчя встановлення двосторонніх дипломатичних відносин між Україною та Республікою Корея?

Щиро бажаю наснаги, працьовитості, зміцнення торгово-економічних та інших відносин з різними країнами. А ми будемо докладатище більше зусиль до зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Корея.

Бесіду вели  Олена Салиста та Антоніна Ломачук