В Києві за ініціативи українсько-турецького центру “Сяйво” було організовано міжнародний круглий стіл, темою якого стала концепція 28-го президента США В. Вільсона, у якій він 100 років тому окреслив своє бачення міжнародного устрою після Першої світової війни.

“Документ стосувався прав націй, які мали вирости після розвалу трьох імперій унаслідок Першої світової війни. І сто років тому доля саме наш народ пов’язала із цією подією. Тому ми не маємо права забути про неї”, – наголосив у вступному слові голова правління Українсько-турецького культурного центру “Сяйво” Володимир Сергійчук. Він також нагадав, що, перераховуючи у документі народи, які мають право на власну державність, Вільсон із народів Російської імперії назвав тільки Польщу. В його 14 пунктах не було жодної згадки про українців, натомість він згадав про Росію. 

Міністр закордонних справ України (2007—2009 рр.) Володимир Огризко зауважив: «Бо ми цього заслужили. Тому що той самий Михайло Грушевський бачив спочатку Україну лише як автономію, частину Росії. Чому ми вимагаємо від когось більше, ніж від самих себе? От зараз відбувається те саме. Ми кричимо на всіх перехрестях: Захід має прийняти жорсткі санкції проти РФ. А самі торгуємо! Чому ми не робимо своєї домашньої роботи? Чому ми завжди намагаємося на когось перекласти свої проблеми? Тому Вільсон і згадує про Росію та не згадує про Україну. так триватиме доти, поки ми не навчимося брати на себе відповідальність». 

На думку завідувача кафедри політичної аналітики та прогнозування Національної академії державного управління при Президентові України Сергія Телешуна, сьогодні немає «проповідника», який міг би виконати роль 28-го президента США. «Тобто на порядку денному світової дипломатії і політики стоїть питання: хто буде наступним Вудро Вільсоном 21-го сторіччя і зафіксує порядок? Сьогодні на це претендують президент Росії В. Путін, президент Туреччини Р. Ердоган та частково канцлер Німеччини А. Меркель», — зауважив С. Телешун.

У дискусії також брали участь проректор Дипломатичної академії України при МЗС України Наталія Татаренко, посли України Ігор Турянський, Володимир Чорний, голова Асоціації українських правників Василь Костицький та інші.