30 старовинних карт Київщини вперше представили до 85-річчя Київської області на виставці «Київщина на картах XVIXXстоліття», організованій спільно Державним архівом Київської області, Вишгородським історико-культурним заповідником та меценатом, колекціонером Дмитром Пірклом. Унікальні мапи були виготовлені у Польщі, Нідерландах, Німеччині, Франції та Швейцарії, а згодом Дмитро Піркл передав їх Вишгородському історико-культурному заповіднику. На них зображена територія історичної Київщини на різних етапах її розвитку.

«Найстаріша та найунікальніша з представлених сьогодні – карта «Польща та Угорщина» відомих картографів Бернарда Ваповського з Польщі та Себастьяна Мюнстера з Німеччини, – розповіла директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. – Вона побачила світ у виданому в 1540 році в швейцарському Базелі картографічному атласі Корнелія Птоломея, що став основою для усіх географічних атласів новочасної Європи. На цій карті зображено Київ та Вишгород як замкове місто».

Серед інших екземплярів – «Поштова мапа Київського намісництва» початку XIX ст., яка внесена до Національного культурного надбання як унікальний документ. Відвідувачам також представили карту «Кімерійський Босфор» 1665р. із зображенням території Тавро – Скіфія; «Землі Подолії» французьких картографів, на якій зображено землі Волині та Східного Поділля, а також річки Дніпро; «Азія» 1856р. із зображенням територій України, Китаю, Японії, Єгипту та ін.

«Картами ми називаємо візуальні образи історичної пам’яті, – каже директор Державного архіву Київської області Софія Каменєва. – За допомогою карт можна мандрувати у часі та просторі наче машиною часу».

На виставку завітали Надзвичайний і Повноважний посол Індії Манодж Кумар Бхарті, Надзвичайний і Повноважний посол Латвії Юрій Пойканс, заступник посла Польщі Рафал Вольскі, перший радник Посла Марокко та представники посольства Іраку. Дипломати відзначили близькість наших країн, а Посол Латвії висловив бажання організувати спільну виставку карт із зображенням територій Латвії та України.

Як зазначають організатори, виставка триватиме місяць, а потім буде представлена в містах Київщини.