Володимир Садковий,
ректор Національного університету цивільного захисту України,
генерал-лейтенант служби цивільного захисту, доктор наук, професор

Національний університет цивільного захисту України ( НУЦЗУ) є багатопрофільним навчальним закладом та визнаним лідером національної освіти в галузі цивільного захисту, безпеки людини, охорони праці.

Сьогодення диктує нові підходи до роботи у сфері цивільного захисту, підготовки фахівців та наукових кадрів. В назві навчального закладу, в якому навчаються майбутні рятувальники, закладена його суть. На випускників університету за всі часи існування навчального закладу покладена висока відповідальність, адже результати їхньої діяльності – це примноження здобутків та традицій, слави навчального закладу та пожежно-рятувальної служби. Професійна служба і міцні знання – запорука безпеки, життя та здоров’я громадян та успішного розвитку держави. Запит суспільства на фахівців, які б виконували цілий комплекс завдань, пов’язаних із гарантуванням безпеки людей та держави, величезний. Сотні тисяч людей щоденно з надією вдивляються в очі рятувальників в очікуванні допомоги. Кредит довіри українців до ДСНС найбільший серед усіх державних інституцій. У випускників НУЦЗУ є обов’язок – виправдати довіру мільйонів наших співвітчизників, які очікують від рятувальників конкретних дій.

З часів заснування університету (у 2018 році НУЦЗУ – 90 років) випускники навчального закладу завжди славились високим рівнем знань та не раз доводили свою фаховість на ділі.

Харківщина високо цінує професіоналізм, мужність, готовність завжди прийти на допомогу, що демонструють рятувальники під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і катастроф на теренах області і поза нею.

Вихованці НУЦЗУ здобувають знання у одному із провідних вищих навчальних закладів України в галузі цивільного захисту, безпеки життя, навколишнього середовища, охорони праці, який визнаний не тільки в Україні, але й в країнах близького та далекого зарубіжжя, як один із сучасних науково-освітніх центрів європейського зразку.

Упродовж майже століття випускники навчального закладу пам’ятають про чесність, порядність, непідкупність, дисциплінованість і законність – найважливіші чесноти кожного працівника ДСНС України. Майже щомісяця випускники різних років є гостями рідної альма-матер. Вони цінують і шанують своїх вчителів, педагогів і вихователів, зусиллями яких гартувалася їхня професійна майстерність. Кожен, хто навчався в НУЦЗУ, вдячні керівництву, науково-педагогічному та допоміжному складу вишу за самовіддану та плідну працю у підготовці і вихованні гідної зміни.

Науково-педагогічні працівники навчального закладу додають всіх зусиль, аби майбутні спеціалісти стали справжніми людьми, громадянами нашого суспільства, кваліфікованими фахівцями своєї справи, були гідними звання Випускника Національного університету цивільного захисту.

Успіхи і досягнення університету завжди були у полі зору керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Міністри особисто знайомились із колективом НУЦЗУ, матеріальною базою, перспективами розвитку, приймали участь в урочистих заходах випуску магістрів, спеціалістів і бакалаврів університету.

Славні традиції навчального закладу, який через кілька років відзначить сторіччя, примножуються із року в рік. Незабутнім залишається одне – турбота про ветеранів і тих, кого університет виховав, навчив, дав путівку в життя. У стінах вишу майбутні рятувальники не тільки набувають фаху, вчаться нести службу, виховують в собі силу волі, але й кріпнуть морально. Формувати твердість характеру і духу справжнього рятувальника, звичайно ж, допомагають ті, хто вже пройшов «і вогонь, і воду, і мідні труби».

Ні для кого не є таємницею, що імідж навчального закладу залежить і від ступеню участі, і кількості перемог представників колективу у спортивних змаганнях і культурно-масових заходах. Особливе місце у збереженні і примноженні кращих традицій університету – спортивні досягнення. Фізична підготовка і спорт були і залишаються невід’ємною частиною системи підготовки випускників провідного вишу ДСНС України.

www.nuczu.edu.ua