В Національному музеї історії України відкрилася виставка «Вишгород – літописний град княгині Ольги (Вишгородський посад Х – початку ХІІІ ст.)». На ній вперше представили 150 оригінальних знахідок 2013-2016 рр., виявлених Вишгородською археологічною експедицією на чолі з Всеволодом Івакіним та Дмитром Бібіковим. Експонати наразі зберігаються у Вишгородському державному історико-культурному заповіднику.

«Серед найцікавіших знахідок – германська монета імператора Оттона ІІІ та Адельгейди, що використовувалася місцевими жителями як підвіска, скандинавська фібула (застібка для одягу) та деталі поясного набору (накладки, пряжки) поволзького, балканського та, ймовірно, угорського походження», – розповіла директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Дмитро Бібіков, який проводив розкопки, на відкритті виставки провів ексклюзивну екскурсію. Він розповів, що розкопки останніх років були зосереджені на території гончарного посаду в урочищі «Гончарі», який займав територію на південь і південний захід від Вишгородського городища між річкою Монашка та колишньою протокою Дніпра Коноплянкою. За останніми підрахунками, гончарний посад займав площу близько 19 га, що вдвічі перевищувало території решти міста.

Археологічні дослідження, що проводилися у Вишгороді з початку 1990-х років, виявили, що Вишгород був найбільшим гончарним осередком Східної Європи. Знайдені князівські печатки, а також клейма у вигляді герба Рюриковичів на денцях посуду вказали на безпосередній зв’язок вишгородських гончарів з київським княжим двором. Обсяг виробленої власної продукції значно перевищував потреби населення самого міста. Гончарний центр був створений з метою цілеспрямованого забезпечення керамічною продукцією жителів Києва. У період розквіту тут одночасно могло функціонувати 250–300 горнів.

Організаторами виставки виступили Інститут археології Національної академії наук України, Вишгородський історико-культурний заповідник та Національний музей історії України. Відкриваючи захід, Всеволод Івакін пояснив: «Ми хотіли цією виставкою не просто популяризувати археологію, а привернути увагу до невідомих загалу ідей про функціонування Вишгорода».  Генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська розповіла про тісну співпрацю музею та Вишгородського заповідника і повідомила, що ця виставка триватиме до 27 вересня.

На відкриття прийшли й іноземні гості. Надзвичайний і Повноважний посол Індії пан Манодж Кумар Бхарті у краватці з українським орнаментом зазначив, що історія будь-якої місцевості є приводом для гордості і має єднати тих, хто на ній живе. Привітали організаторів також представники посольств Молдови та Афганістану, Голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, колишній депутат Верховної Ради Юрій Кармазін та відомий правозахисник Едуард Багіров.