15 березня 2017 року у Національний опереті відбувся святковий Гала-концерт, проведення якого стало можливим завдяки підтримці Посольства Литовської Республіки в Україні. Захід був присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою і 27-річчю відновлення Незалежності Литовської Республіки та пройшов із повним аншлагом.

Концерт розпочався з привітання  Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса. «Відновлення незалежності і подальший розвиток Литви стали можливими завдяки солідарності литовців. Україна та Литва були завжди близькими духовно і ми відчуваємо солідарність українців! Зараз Ви боретеся за свою свободу і краще життя. Я переконаний: цей концерт – яскравий приклад солідарності, яка приносить свої плоди, і ми хочемо продовжити ці традиції», – звернувся до присутніх М. Януконіс. Цю думку підтримав також генеральний директор Національної оперети Б. Струтинський. «Культура – це рупор миру! Будь-який приїзд наших друзів із Литви – це  завжди велика радість та творчий обмін. І як результат – обопільне  творче зростання! Наша співпраця з литовцями – це знак того, що в Україні відбуваються позитивні процеси, а  дружні та творчі стосунки між державами активно розвиваються. Це означає, що є надія на те, що зовсім скоро ми будемо мати ще не один спільний мистецький проект», – під час виступу наголосив Б. Струтинський. До привітань приєдналися також перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко та керівник Каунаського державного музичного театру Беньямінас Жялвіс.

Цього вечора глядачі Національної оперети мали можливість насолоджуватися чарівними звуками музики, яку давно знають і люблять у всьому світі, розмаїттям голосів артистів та відомими балетними постановками.

Видовищний «Grand Can-Can», антракт до 4 дії з опери Ж.Бізе «Кармен», «Адажіо», «Танго «Прощай, Ноніно» – всі номери віталися бурхливими оплесками. Впродовж концерту артисти Національної оперети та гості з Литви також виконували арії із відомих оперет, опер та мюзиклів – І.Левенець заспівав арію Октавіо з оперети Ф.Легара «Джудітта», а прима Каунаського музичного театру   Г.Печкіте – арію Далі з опери Б.Дваріонаса «Даля».  Особливою увагою та аплодисментами  публіка зустріла Яронімаса Мілюса з композицією «Stilllovingyou». Цей молодий соліст ще у 2013-му році підтримував українців на Майдані. Він має потужний голос, який дозволяє йому виконувати різноманітні музичні твори – від року до оперети і мюзиклу.

Крім того, у концертній програмі звучали твори, що вже встигли завоювати симпатії у театралів та нові прем’єри номерів, які публіка оцінила дуже схвально. Зокрема, у залі лунала «Зіронька», «Пісня Йолан»  (з опери Г.Майбороди «Милана»), «Червона калина» (з мюзиклу І.Поклада «Різдвяна ніч»), «Вулиця легкого життя» (з мюзиклу  Ч.Страуза «Енні»), «Хтось, схожий на тебе» (з мюзиклу Ф.Вайлдхорна) та інші.

Прес-служба

Національної оперети України