У сучасному світі, де явище емансипації вже не є ексклюзивним, образ успішної бізнес-леді асоціюється із жінкою, наділеною суто чоловічими рисами характеру. Але ж є ще й жіночі обов’язки, які все одно лягають на тендітні плечі й виконуються зовсім не в останню чергу.

Як успішно виконувати всі соціальні ролі та залишати час для себе, любої, на відпочинок та власне хобі? Сьогодні нам допоможе з’ясувати це Лілія Олійник – успішна бізнес-леді, турботлива матір та приваблива жінка.

Доброго дня, Ліліє! Поділіться з нами, жінками, своїм секретом успіху.

Особливого секрету немає. Потрібно правильно розставити пріоритети. Раніше я вважала, що повинна бути ідеальною для всіх – прекрасною ґаздинею, найкращою матір’ю, найгарнішою жінкою. Тому більшість часу я присвячувала сім’ї, роботі, забуваючи про свої власні бажання. Вся життєва енергія була спрямована на цей перфекціонізм. Це не надихає, від цього не отримуєш задоволення, бо немає балансу між фізичним та моральним самопочуттям. І саме в той час я зрозуміла просту істину – найважливішим є внутрішній комфорт! Потрібно бути такою, якою хочеш бути саме ти, та займатися тими справами, які викликають у тебе лише позитивні емоції. Дозволяйте собі бути щасливими, не дивлячись ні на що. І коли досягаєш гармонії в собі, тоді можеш бути успішною людиною в інших сферах. Моє найперше завдання – жити із задоволенням. Зранку я прокидаюся щасливою, бо вчора я займалася виключно тим, що хотіла робити. Якщо немає напруження, з’являється бажання зробити все якнайкраще та найякісніше. Отримувати задоволення від життя – це не обов’язково не працювати або проводити багато часу, розмірковуючи про сенс життя. Секрет простий – любити себе. Навколо мене – найкращі люди, бо я впевнена – подібне притягує подібне.

Ліліє, Ви – засновниця одного з перших у Києві кафе для прихильників здорового харчування «I live». Мода на здорову їжу останнім часом міцно закріпилася серед гастрономічних уподобань киян. Сьогодні вибір вегетаріанських закладів, або ж «health kitchen», надзвичайно великий, і знайти собі щось до смаку можуть вегани, вегетаріанці, любителі здорової їжі, а також м’ясоїди. Ваше кафе стало одним із тих місць, що пропагують, у першу чергу, здорове харчування, а вже потім вегетаріансто та сироїдство. Назвати «I live» звичайним вегетаріанським місцем просто неможливо, адже все всередині покликане створити атмосферу гармонії, релаксу, медитації та здорового простору. Ви підійшли креативно навіть до вибору назви. Чому саме така концепція?

Слідкувати за здоров’ям – перше правило щасливої людини. Якщо ти добре себе почуваєш, ти маєш гарний настрій, шикарний зовнішній вигляд. Від твого самопочуття залежить, наскільки ти готовий поринути у творчість, бо без неї навіть у бізнесі складно отримати моральне задоволення та фінансову підтримку. Пройшов той час, коли людина працювала задля самої праці або заради грошей. Сьогодні для того, щоб реалізуватися в соціумі потрібно мати свою індивідуальність. Наприклад, зі свого досвіду я хочу донести людям, що здорове харчування – це легко та доступно. Кожен може дозволити собі здоровий спосіб життя – потрібно вживати якомога більше фруктів та овочів, бути вегетаріанцем при цьому – не обов’язково.

Ви – турботлива мати чотирьох дітей, встигаєте приділити увагу кожному з них та подарувати свою любов. Чи маєте на меті своїм досвідом поділитися з іншими батьками?

Так, звичайно. Знайшовши рівновагу у вихованні діток та реалізацію у соціумі, виникло бажання поділитися своїми знаннями з іншими. Тому і було створено I Live Centre, де батьки і діти можуть із задоволенням займатися як фізичними вправами, так і творчим та інтелектуальним розвитком (йога, східні танці, айкідо, цигун, живопис, акторська майстерність, англійська мова, підготовка до школи, гімнастика, карате, арт-терапія, жіночі практики, вокал, дизайн).

Які рекомендації Ви можете дати щодо способу життя в умовах сучасного шаленого темпу великого міста?

Завжди потрібно пам’ятати, що здоров’я – це найважливіше в житті. Якщо Ваша родина має здоров’я, Ви будете мати більше енергії для досягнення мрій. Важливо йти крок за кроком, але головне, щоб це було системно. Можна почати зі склянки чистої води зранку та здорового та корисного сніданку. Я рекомендую практикувати йогу, загартовування, а також вести активний спосіб життя, частіше спілкуватися з природою, тваринами. Ми з родиною часто катаємося на велосипедах, ковзанах, це – задоволення, яке робить нас ще здоровішими та дарує гарний настрій. Намагайтеся правильно харчуватися. Вживайте більше горіхів, зелені, свіжих фруктів та овочів.

Нещодавно стартував Ваш новий проект. Що ставилося за мету при його створенні? Поділіться враженнями.

Школа Лілії Олійник – це шлях від багатогранності жінки до її досконалості. Метою цього проекту, що об’єднав багато талановитих у своїй справі майстрів, допомогти розкритися кожній жінці в різних сферах незалежно від віку. На мій погляд, жінка може все. Потрібно тільки допомогти їй зрозуміти, як це легко. Жінка щаслива, коли в неї затишна оселя, достаток та взаєморозуміння в сім’ї, реалізація в соціумі та в творчості.

Як на Вашу думку, сучасна жінка повинна вміти раціонально розподіляти час?

Чітке планування, визначення цілей та гнучкість – запорука гармонії. Я можу навести свій приклад. Жінка не повинна думати, що потрібно зробити спочатку для чоловіка, дітей. Зробіть спочатку для себе. Тільки потім, в гарному настрої із задоволенням допоможіть членам своєї родини. Пам’ятайте, що потрібно прокидатися щасливою. Жінка може творити тільки знаходячись в гармонії.

Як Ви ставитеся до дипломатичного підходу у вихованні дітей?

Для мене дипломатія в сім’ї – це прийняття людини такою, яка вона є. Потрібно підкреслювати її гідність. Це стосується як партнерських бізнесових відносин, так і родинних стосунків. Важливо знаходити позитивні риси дитини та примножувати їх, не звертаючи увагу на негативні звички. Навіщо шукати слабкий бік людини, якщо краще знайти сильний та підсилювати його.

Яких рис характеру, на Ваш погляд, не вистачає сучасній українській жінці?

Я вважаю, що жінкам потрібно цінувати те, що мають на даний момент свого життя. Радіти кожному дню й нічого не чекати від оточуючих. Важливо пам’ятати, що тобі ніхто нічого не винен. Любіть все навкруги та насолоджуйтеся життям! Жінка створює цей світ, яким він буде завтра – залежить виключно від неї.

Бесіду вела Олена Салиста